پرش به محتوای اصلی

نشست خبری معرفی رسمی دیدگاه همراه در شرکت چارگون برگزار شد

نیازمندی‌های کاربران سیستم‌های اطلاعاتی به موازات گسترش امکانات و رشد فناوری سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شکل جدیدی به خود گرفته است. از سوی دیگر، شتاب فرآیندهای کسب‌وکار و گردش اطلاعات در سازمان‌ها با وجود بستر ارتباطی ایمن، مستلزم در دسترس بودن اطلاعات مورد نیاز جهت تصمیم‌سازی، مدیریت و پیشبرد فعالیت‌های کاشناسان و مدیران ارشد و میانی سازمان است. در نتیجه این نیاز، دستگاه‌های کاربری قابل حمل امروز نقش بسزایی در پاسخ به این نیازمندی به عهده دارند.

شرکت نرم‌افزاری چارگون به عنوان ارایه کننده راه‌کارهای یکپارچه سازمانی و ارایه کننده اولین مجموعه نرم افزاری اتوماسیون اداری مالی مبتنی بر وب به نام «دیدگاه» در ۱۵ سال تجربه‌ای که در این راه کسب کرده است، تلاش کرده همواره در ارائه محصولات نرم‌آفزاری جدید همسو با نیاز آینده سازمانها و کاربران و همچنین همگام با فناوری روز، پیشرو باشد و به عنوان شرکتی در راه ایجاد تغییر در فرآیندهای سازمانی گام برداشته است.

به همین مناسبت، یعنی ارایه رسمی دیدگاه همراه، روز گذشته نشست خبری با حضور اصحاب رسانه ،‌خبرنگاران روز‌نامه‌ها و خبرگزاری‌های محتلف در شرکت چارگون برگزار شد. در این نشست که آقایان رحمانی مدیرعامل، طبری رییس هیات مدیره و توکلی مدیر محصول به عنوان سخنران حضور داشتند، ابعاد مختلف محصول دیدگاه همراه برای حاضرین توضیح داده شد. در این نشست ابتدا آقای طبری در خصوص تفکر و ایده چارگون در خصوص تولید مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه به صحبت پرداختند و به پیشرو بودن شرکت چارگون در ارایه محصولی تحت وب در گذشته ارایه کردند. از طرفی به نکته مهم دیگری در زمینه تداوم نوآوری اشاره داشتند و داشتن نوآوری در طول زمان را ضامن رشد شرکت دانستند. آقای رحمانی در ادامه به رون رشد روزافزون استفاده از دستگاه‌های هوشمند همراه همچون تلفن‌های همراه و تبلت‌ها اشاره کردن و با اشاره به رشد روز افزون سیستم‌عامل اندروید، از برنامه شرکت برای تولید دیدگاه همراه در حدود 1 سال پیش سخن گفتند که با سخنان آقای توکلی مدیر محصول شرکت چارگون این موضوع ادامه پیدا کرد. همچنین نقش دیدگاه همراه در تصمیم‌سازی و گردش سریع اطلاعات از موارد کلیدی یخنان آقای رحمانی در ادامه بحث بود.

مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه به عنوان یک راهکار یکپارچه مبتنی بر وب با پوشش بخش وسیعی از نیازمندی‌های کسب‌وکار امروز در حوزه‌های نرم‌افزاری گوناگون نقش بسزایی در گردش اطلاعات در کشور عهده‌دار است. از طرفی حضور بیش از یک‌میلیون کاربر فعال مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه و ارتباط روزمره بدنه شرکت چارگون با کاربرانش در سراسر کشور در حوزه‌های مختلف استقرار، پشتیبانی  و همچنین محصول، امکان استفاده از میلیون‌ها ساعت تجربه کاربری در فضاهای کاربری متنوعی را برای ما فراهم آورده است.

اما چرا دیدگاه همراه؟ بارها در فرودگاه، در حاشیه جلسات، در سمینارها و همایش‌ها، سفرهای خارج از محل کار مدیران تصمیم‌ساز و کارشناسان سازمان‌ها دغدغه اطلاع از وضعیت کارتابل‌ها، درخواست‌های همکاران و یا فعالیت‌های در دست انجام و جاری سازمان خود را دارند که با رسیدن به اولین رایانه متصل به اینترنت، با بهره‌گیری از مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه توانایی پاسخگویی به موارد مورد نظر را خواهند داشت. دیدگاه همراه که برای استفاده روی تلفن‌های همراه و تبلت مبتنی بر اندروید طراحی و پیاده‌سازی شده این نیازمندی را به‌خوبی پاسخگو خواهد بود.

قابلیت‌های «دیدگاه همراه» گلچینی است از امکانات مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه که انتظار می‌رود روی دستگاه‌های قابل‌حمل دسترسی کاربر به اطلاعات و فرآیند تصمیم‌گیری و تصمیم سازی را در سازمان تسهیل کند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

سهم بازار قابل‌توجه دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید باعث شد اولین گام چارگون برای ارائه دیدگاه همراه بر مبنای این سیستم عامل باشد. دیدگاه همراه قابلیت نصب بر روی کلیه دستگاه‌های دارای اندروید نسخه ۴ به بالا را دارد. همچنین در طراحی نرم‌افزار تمهیدات لازم برای عدم وابستگی به نرم‌افزار جانبی روی دستگاه‌های کاربران اندیشیده شده است.

طراحی دیدگاه همراه بر مبانی مفاهیم پایه‌ای نسخه وب از لحاظ مدل تجاری، استفاده از استانداردهای گوگل در خصوص طراحی نرم‌افزار مبتنی بر اندروید، به کارگیری تجربیات موفق نرم‌افزارهای شاخص با کاربری مشابه، و شاخصه‌های آشنای کاربران دیدگاه، ساده، زیبا و کارا صورت پذیرفته است.

دسترسی به یادآوری‌ها و مدیریت آن‌ها، دسترسی به کارتابل پیام با امکان مشاهده پیام و پیوست، همچنین امکان ارجاع و پاسخ آن‌ها، ارسال پیام جدید و ارسال پیوست، دسترسی به کارتابل نامه‌ها و امکان مشاهده متن و درخت پیگیری، ارجاع و اختتام، دسترسی به پیش‌نویس‌ها و امکان پاسخ، ارجاع و تبدیل آن‌ها به نامه با امضا، از مهم‌ترین قابلیت‌های دیدگاه همراه در نرم‌افزار مکاتبات است.

همچنین در خصوص قابلیت‌های دیدگاه همراه در نرم‌افزار حضوروغیاب مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه می‌توان به امکان اخذ گزارشات کارکرد و ارسال، مشاهده و تصمیم‌گیری در خصوص درخواست‌های مرخصی و مأموریت اشاره کرد.

از دیگر ویژگی‌های دیدگاه همراه رعایت مصالح امنیتی مورد نیاز کاربران جهت انجام امور سازمانی با دستگاه‌های قابل‌حمل است. رمزنگاری اطلاعات سازمانی، ایجاد بستری امن جهت ارتباط کلاینت و سرور دیدگاه و امکان حذف اطلاعات از راه دور توسط مدیر سیستم یا remote wipe از جمله تدابیر اندیشیده شده در این خصوص هستند.

مطالب مرتبط

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات
روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات

پیدایش و توسعه تکنولوژ‌ی‌های مختلف اطلاعاتی و ارتباطی، باعث ایجاد تحولات عمیق و محسوسی در زندگی افراد از اقشار مختلف ... ادامه مطلب »

حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

مقاله ارسالی توسط روزبه بهرامی، رییس واحد راه‌اندازی منابع انسانی شرکت چارگون، به هفتمین کنفرانس توسعه منابع‌ انسانی، در میان ... ادامه مطلب »

حضور شرکت چارگون در همایش روز جهانی کاربردپذیری 90
حضور شرکت چارگون در همایش روز جهانی کاربردپذیری 90

همایش روز جهانی کاربردپذیری روز پنج‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۰ با حمایت و حضور شرکت چارگون، در دانشگاه علم و فرهنگ ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.