پرش به محتوای اصلی

چارگون و تحولات الکترونیکی کشور همراستا هستند

گزارشی از همکاری چارگون و جامعه‌المصطفی

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات جامعه‌المصطفی تاکید کرد:‌ چارگون، شرکت معتبری است که بار بسیاری از تحولات الکترونیکی کشور را به دوش می‌کشد و نسبت به بومی‌سازی فرآیندهای نرم‌افزاری سازمان‌ها، اهتمام ویژه دارد.

چارگون بار بسیاری از تحولات الکترونیکی کشور را به دوش می‌کشد
چارگون بار بسیاری از تحولات الکترونیکی کشور را به دوش می‌کشد

دکتر احمدی‌لو- در گفت‌وگو با روابط عمومی چارگون گفت: جامعه المصطفی، دانشگاه بین‌المللی با بیش از 150 شعبه خارج از کشور در حال فعالیت است که با توجه به فراگیر بودن جغرافیایی نمایندگی‌های این مجموعه، استفاده از ابزارهای فناوری و ابزارهای نوین ارتباطی لازم به نظر می‌رسید، خوشبختانه می‌توانم بگویم جزو سازمان‌های پیشرو در بهره‌مندی از مزیت‌های این ابزار هستیم.
وی با بیان اینکه از نرم‌افزارهای شرکت‌های قابل اطمینان از بعد فنی، پشتیبانی و امنیتی برای انجام کارهایمان استفاده می‌کنیم، تاکید کرد: از سال 1388 که با چارگون شروع به کار کردیم تا امروز حدود 14 یا 15 نرم‌افزار مجموعه دیدگاه را در سازمان خود پیاده‌سازی کرده‌ایم که هر کدام از آنها به روان‌سازی امور اداری و سازمانی ما کمک کرده‌اند.
وی ادامه داد: چارگون از شرکت‌های خوب و معتبر است که بار بسیاری از تحولات الکترونیکی کشور را به دوش می‌کشد و نسبت به حساسیت و معیارهای شرکت‌های مشتری به ویژه در حوزه بومی‌سازی و پیاده‌سازی روال‌ها و فرآیندهای اختصاصی آنها، اهتمام ویژه دارد.
رییس فناوری اطلاعات و ارتباطات جامعه‌المصطفی با تاکید بر تلاش این مجموعه در ایجاد بستری امن و پایدار برای ایجاد سامانه‌های هوشمند موجود گفت: برای حفظ ارتباط علاوه بر تهیه نرم‌افزار به بستر امن سخت‌افزاری و ارتباطی نیاز داشتیم که توانستیم آنها را فراهم و با پایداری 99 درصدی، مجموعه سرویس‌های نرم‌افزاری خود را به شعبات دانشگاهی خارج از کشور نیز برسانیم.
دکتر احمدی‌لو با اشاره به تغییر روش‌های سنتی، کاغذی و همراهی کارکنان برای مهاجرت به سیستم‌های الکترونیکی گفت: جامعه المصطفی با داشتن واحدی برای بهبود این روند، عملکرد مثبتی داشته و توانسته است با تشکیل یک تیم قوی و تحلیل‌گر در حوزه فناوری، راهکارهای طراحی‌شده را با کمک کارشناسان شرکت چارگون به خوبی و در کوتاهترین زمان ممکن پیاده‌سازی کند.
وی خاطرنشان کرد: مکانیزاسیون اداری در تطابق کامل با شعار اقتصاد مقاومتی است؛ چراکه استفاده از ابزارهای فناورانه موجب استقاده از پتانسیل‌های نهفته و انرژی‌های درون سازمانی شده است؛ مثلا نیروهای بایگانی و دبیرخانه‌ها که قبلا در سازمان‌ها نیروهای بسیار پرمشغله‌ای بودند امروز با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف به راحتی و با سرعت و دقت بیشتری کارهای خود را انجام می‌دهند.
وی با اشاره به کارکردهای مثبت نرم‌افزارهای دیدگاه در جامعه‌المصطفی‌العالمیه تصریح کرد: در این مجموعه آموزشی که تردد نامه در ورودی و خروجی سازمان خیلی زیاد است با  بکارگیری نرم‌افزارهای اداری دیدگاه، وضعیت مطلوب و به سامانی را می‌بینیم؛ ضمن‌اینکه صرفه‌جویی در کاغذ، ابزارهای نوشتاری و نگهداری اسناد در آرشیوهای الکترونیکی را نیز می‌توان ارزش‌های افزوده شده به جامعه‌المصطفی دانست.
دکتر احمدی‌لو یادآورشد: ‌امروز برای دسترسی به سوابق تحصیلی یک دانشجو نیاز به 4 تا 5 نیرو نیست و با یک کد سوابق تحصیلی می‌شود، اطلاعات را خارج کرد یا با دادن یک شماره نامه، کل روند و گردش نامه را به افراد داد. نامه‌ها از طریق پست برای خارج و داخل کشور ارسال نمی‌شوند و برای دریافت یک امضای مدیریتی، نیازی به جابجایی فیزیکی افراد نیست. باید بدانیم که این تحولات نه فقط در جامعه المصطفی بلکه در کل کشور رخ داده است.
به گفته وی، برای حفظ امنیت مکاتبات اداری، تمامی بایگانی‌های کاغذی و امور مرتبط با تولید، نگهداری و جمع‌آوری آنها در جامعه المصطفی العالمیه حذف شده و همه امور به صورت مکانیزه و در آرشیوهای الکترونیکی ذخیره‌سازی می‌شوند.
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات جامعه‌المصطفی تاکید کرد: ابزارهای گزارش‌ساز مجموعه نرم‌افزارهای دیدگاه قابلیت ویژه وتحول‌آفرین درحوزه مدیریتی است؛ چراکه در گذشته، مدیران برای دریافت گزارش‌های کلی و تجمیعی باید مدتها منتظرمی‌ماندند؛ اما درحال حاضر علاوه بر اینکه امکان گزارش‌گیری شخصی برایشان به وجودآمده، قابلیت گزارش‌گیری آماری و عملکردی کلان مجموعه نیز برای اتخاذ تصمیم‌های مدیریتی، امکان‌پذیر شده است.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

چارگون موفق در محصولات همراه
دکتر احمدی‌لو با اشاره به استقبال مدیران جامعه‌المصطفی‌ از دیدگاه همراه، خاطرنشان کرد: در بحث ابزارهای همراه بسیار برای ما لذتبخش است که سطح توقع مدیران به حدی رسیده که می‌خواهند ابزارها را همراه خود داشته باشند. خوشبختانه ابتکار چارگون برای پوشش قسمتی از سامانه‌های مکاتبات بر روی موبایل در برآورده ساختن این نیاز به‌ ما کمک کرده است.
وی ادامه داد: تلاش و ابتکار چارگون برای ورود به حوزه محصولات همراه، نگاه و مسیر درست این شرکت را نشان می‌دهد که با توجه به شرایط بازار و نیاز مشتری‌های خود رشد می‌کند؛ مثلا در حوزه جمع داری اموال، ارائه محصول جمع‌دار همراه و ایجاد امکان بارکدخوانی اموال از طریق موبایل، تحولی بزرگ و قابل توجه در کشور ایجاد کرده است.

مطالب مرتبط

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات
روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات

پیدایش و توسعه تکنولوژ‌ی‌های مختلف اطلاعاتی و ارتباطی، باعث ایجاد تحولات عمیق و محسوسی در زندگی افراد از اقشار مختلف ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.