کارگاه‌های آموزشی شرکت چارگون با موضوعات عمومی و فنی در حاشیه گردهمایی سالانه مشتریان با استقبال قابل توجه علاقمندان روبرو شدند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

به گزارش روابط عمومی چارگون، در هفتمین گردهمایی سالانه چارگون 4 کارگاه آموزشی با موضوعات تخصصی و تدریس اساتید برجسته از حوزه‌های انتخابی برگزار شد که با اقبال عمومی مهمانان گردهمایی چارگون همراه بود.
کارگاه‌ آموزشی «جلسات موثر» با تشریح راهکارهایی برای رقم زدن سرآمدی سازمان‌ها در کوتاهترین زمان با حضور جناب آقای عماد قائنی دکترای مدیریت منابع انسانی از شرکت تجربه شاپرک آبی یکی از این کارگاه‌ها بود. این کارگاه آموزشی با هدف ارائه نکات کلیدی و طلایی به مدیران برای حضور موثر و کارآمد در جلسات سازمانی طرح‌ریزی شد و در آن مهارت‌های دیالوگ‌محور به مخاطبان آموزش داده شد تا بتوانند به راحتی درباره موضوعات ریسک‌دار و حساس در همه سطوح سازمان خود صحبت کنند.
« نقش فناوری در مدیریت فرآیندهای کسب و کار» موضوع دیگر کارگاه آموزشی گردهمایی سالانه چارگون بود. این کارگاه آموزشی با سرفصل‌های مختلفی توسط دکتر مهرداد کرمانی یکی از برجسته‌ترین اساتید این حوزه و مدیرعامل نماینده انحصاری ABPMP در ایران برپا شد تا آخرین تحولات و تغییرات درباره مهندسی مجدد کسب و کار را به اطلاع علاقمندان برساند. تشریح گستردگی انجمن بین‌المللی مدیریت فرآیندهای کسب و کار در جهان، آشنایی با نمایندگان ABPMP در جهان، دلایل اهمیت مدیریت فرآیندهای کسب و کار و چگونگی روند بهره‌گیری از مدیریت فرآیندهای کسب و کار در ایران و جهان از جمله سرفصل‌های آموزشی این کارگاه آموزشی بودند.
دکتر مهرداد کرمانی، ریاست نمایندگی انحصاری انجمن بین‌المللی مدیریت فرآیندهای کسب و کار در ایران و مدیریت پروژه اولین جایزه ملی مدیریت فرآیندهای کسب و کار و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در صنایع مختلف را در کارنامه خود دارد. او، مدیرعامل شرکت مشاوره مدیریتی بهفا، نماینده انحصاری ABPMP در ایران و عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران نیز هست.
آموزش تکنولوژی Always On availability group مکانیزمی که مایکروسافت در چند نسخه اخیر‌ِ sql server آن را ارائه کرده است، موضوع کارگاه آموزشی دیگری در حوزه زیرساخت‌ها بود. از آنجا که اهمیت آشنایی با این مکانیزم فنی به دلیل قابلیت‌های ویژه آن در افزایش پایداری سرویس و امنیت اطلاعات برای بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و کوچک، ضرورتی انکارناپذیر است؛ ‌شرکت چارگون آموزش این مفهوم را با تدریس استاد برجسته مهندس پرویز آقاصادقی، طراحی و در دستور کار قرار داد.
آشنایی با امکانات بهره‌‌گیری از مزیت‌های Always On availability group و ارائه سرویس‌های اطلاعاتی بدون وقفه مانند امکان جابجایی داده‌ها بر روی سرور جایگزین،‌ تقسیم بار بین سرورهای مختلف درباره درخواست‌های فقط خواندنی و همچنین امکان انتقال اطلاعات و داده‌ها به نقطه‌های مختلف با پراکندگی جغرافیایی از محورهای این کارگاه آموزشی بود.
از دیگر دلایل انتخاب این موضوع برای کارگاه آموزشی در هفتمین گردهمایی سالانه چارگون می‌توان به تغییر معماری مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه اشاره کرد. این مجموعه از یک سال و نیم پیش با مکانیزم Always On availability group هم‌خوان شده و در معماری جدید آن از سایر قابلیت‌های‌ Clustering ‌این سرویس فوق العاده‌ مایکروسافت استفاده می‌شود.
از آنجا که چارگون همواره مجهز شدن به مکانیزم‌ Always On availability group را به مشتریانش پیشنهاد می‌دهد، معتقد است باید آنها را در دستیابی به دانش مورد نیاز این مبحث و آشنایی با مزیت‌ها و کارکردهای آن نیز همراهی کند؛ به همین دلیل تصمیم گرفت در گردهمایی سالانه خود این موضوع را با حضور یک مدرس نام‌آشنا و با تجربه برگزار کند. استاد آقاصادقی که تدریس در کارگاه آموزشی Always On availability group را برعهده داشت دارای مدرک کارشناسی ارشد فرآیند است. او  بیش از ۳۰ سال در حوزه‌های مختلف برنامه‌نویسی، طراحی سیستم و مدیریت IT تجربه دارد و از سال ۱۳۷۷ تا کنون SQL Server و Visual Studio را به صورت حرفه‌ای تدریس می‌کند.
هوش تجاری «BI» آخرین کارگاه آموزشی در گردهمایی سالانه چارگون بود که با استقبال مدیران منابع انسانی همراه شد. از آنجا که مفهوم هوش تجاری یا تحلیل داده‌های موجود در نرم‌افزارهای سازمانی برای اتخاذ یک تصمیم کلان و مدیریتی، ‌رفته‌رفته جای خود را در فرآیندهای مدیریتی باز کرده و به نیازی جدی در سازمان‌ها بدل شده است، چارگون تلاش می‌کند تا در این حوزه نیز پیشرو باشد.
تلاش برای توسعه دانش و فناوری هوش تجاری را می‌توان هدف اصلی چارگون از برگزاری این کارگاه آموزشی دانست؛ چراکه امروزه سازمان‌های بزرگ و شرکت‌ها از هوش تجاری برای بهبود تصمیم‌گیری‌ها، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و کشف فرصت‌های تجاری جدید استفاده می‌کنند و باید با این مفهوم بیش از پیش آشنا باشند. تدریس مفهوم هوش تجاری در گردهمایی سالانه چارگون را دکتر مقصودی از متخصصان برجسته هوش تجاری در کشور عهده‌دار بود.
کارگاه‌های آموزشی گردهمایی سالانه چارگون به طور همزمان از ساعت 14:30 تا 16:30 در برج میلاد برگزار شدند.

اشتراک گذاری :