دومین کارگاه فنی چارگون با موضوع SQL Server 2017 Security دوشنبه 21 آبانماه در موسسه آموزشی فراتر از دانش با حضور نمایندگان سازمان‌های بهره‌بردار نرم‌افزارهای دیدگاه برگزار شد.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
دومین کارگاه فنی دیدگاه برای سازمان‌های مشتری.
دومین کارگاه فنی دیدگاه برای سازمان‌های مشتری.

به گزارش روابط عمومی چارگون در این کارگاه آموزشی مهندس پرویز آقاصادقی از مدرسان از مدرسان بنام و مطرح در حوزه SQL Serve درباره ضرورت آشنایی با تکنولوژی‌های جدید در این حوزه برای حاضران سخن گفت.
وی خاطرنشان کرد: سال 2014 رونمایی و ارائه تکنولوژی جدیدی در SQL Server در دستور کار شرکت سازنده این محصول قرار گرفت که اگرچه با محدودیت‌های بسیار همراه بود؛ اما فصل جدیدی از کارایی و سرعت عمل را در دسته مهمی از سیستم‌های بانک اطلاعاتی موسوم به OLTP به همگان معرفی می‌کرد.
وی ادامه داد: جذابیت این تکنولوژی در 2017 به این علت بسیار زیادتر شد که اکثر محدودیت‌ها و نقاط ضعف گذشته برطرف شده بود و عملا به نظر می‌رسد پختگی کافی برای بکارگیری آن در سیستم های عملیاتی، فراهم شده است.
وی اضافه کرد: پردازش تخصصی در حوزه‌هایی مثل موقعیت‌های مکانی و نقاط جغرافیایی، شبکه‌های اجتماعی، پردازش اطلاعات غیر رابطه‌ای و حجیم، ساختارهای cache فوق سریع، محاسبات گراف‌های پیچیده صد البته نه در سطح آکادمی و دانشگاه؛ بلکه در سطح مصرف‌کنندگان واقعی (مانند سیستم‌های فروشگاهی، توریسم، مدیریت روابط مشتری و…) هر روز صنعت موتورهای بانک اطلاعاتی را با چالش‌های جدی جدید مواجه می‌کنند که دیگر با افزایش سخت‌افزارها قابل تامین نیستند.
به گفته وی، لازم است تا در معماری‌های جدید، مغزافزارهای نوآورانه و نرم‌افزارهای کاربردی چگونگی بکارگیری این تکنولوژی‌ها و ارائه راه حل برای نیازهای پیچیده امروز ، مورد بحث و بررسی و آموزش قرار بگیرند.
بنابراین گزارش، در این کارگاه آموزشی که به پیشنهاد واحد پشتیبانی فنی چارگون برای مدیران حدود 30 سازمان مشتری و کاربر مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه برگزار شد، موضوع آموزش‌های عملی و فنی آموزش تکنیک‌ها و انتقال تجربیات درباره SQL Server در دستور کار قرار گرفت.
مدیران و کارشناسان فنی برخی از سازمان‌های کاربر مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه مانند دانشگاه شهید بهشتی، توزیع برق تهران، شرکت کیسون، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، جامعه المصطفی العالمیه، وزارت ورزش، دانشگاه علوم پزشکی ایران، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه جامع علمی کاربردی، شرکت پتروپارس، بانک قرض‌الحسنه رسالت، بانک مشترک ایران و ونزوئلا، شرکت تام ایران خودرو، مهندسین مشاور چگالش، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، استانداری‌های قزوین، قم، زنجان و بوشهر، بانک رفاه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و بیمه مرکزی، حضور داشتند.
گفتنی است؛ کارگاه فنی و آموزشی SQL Server 2017 Security دومین کارگاه طراحی شده از سوی مرکز آموزش و مشاوره چارگون است که برای مدیران و کارشناسان ارشد کاربر دیدگاه برگزار شد. نخستین کارگاه آموزشی مرکز آموزشی چارگون مردادماه 97 با موضوع Backup and Disaster Recovery برگزار شده بود.

اشتراک گذاری :