پرش به محتوای اصلی

استقرار نسل جدید نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه در 2 سازمان مشتری

اتوماسیون اداری دیدگاه در سازمان_های مشتری

نسل جدید نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه با هدف ایجاد پویایی و ارتقای کارآمدی ساختار مکاتباتی در 2 سازمان مشتری چارگون، نصب و راه‌اندازی شد.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

به گزارش روابط عمومی چارگون، کارشناسان واحد استقرار اتوماسیون اداری،  نرم افزار مکاتبات دیدگاه 5 را در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، جایگزین نسل قبلی کردند.
این دانشگاه از سال 90 تا کنون مجهز به  نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه 4 بود که با آگاهی مدیران مجموعه از ورود نسل پنجم نرم‌افزارهای دیدگاه و با هدف بهینه‌سازی و استفاده از امکانات و قابلیت‌های جدید آنها، ارتقای نرم‌افزار و بهبود ابزارهای الکترونیکی در دستور کار دانشگاه قرار گرفت.
کارشناسان استقرار اتوماسیون اداری دیدگاه در فاز اول این تغییر نسل، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان با بیش از 400 کاربر را به نرم‌افزار مکاتبات 5 دیدگاه مجهز کردند. در فازهای بعدی نیز مقرر شده است تا معاونت‌های این دانشگاه به نسل جدید مکاتبات دیدگاه مجهز شوند.
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان علاوه بر نرم‌افزار مکاتبات 5 از وب‌سرویس‌های اتوماسیون اداری دیدگاه شامل سرویس ECE ،link ،sync ، رهگیری نامه از طریق ایمیل و پیامک و سرویس جستجو و گزارش‌گیری در متن نیز بهره می‌برد.
بنابراین گزارش، کارشناسان واحد استقرار اتوماسیون اداری چارگون همچنین نرم‌افزار مکاتبات 5 را در شرکت توسعه مسکن ایران، عملیاتی کرند.
بخش عمده مکاتبات شرکت توسعه مسکن ایران را نامه‌های ارسالی به شرکت‌های زیرمجموعه در استان‌های مختلف تشکیل می‌دهند که استقرار اتوماسیون اداری دیدگاه   فرآیند ارسال،‌ دریافت و پیگیری نامه‌ها را تسهیل کرده و روند مکاتبات داخلی را سرعت بخشیده است.
مدیران شرکت توسعه مسکن ایران پس از استقرار نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه، نسبت به سهولت و شفافیت فرآیند پیگیری مکاتبات، آرشیو و نگهداری اطلاعات و همچنین دسترسی سریع به این اطلاعات به ویژه درباره پروژه‌های ساختمانی، اظهار رضایتمندی کرده‌اند.
بنابراین گزارش در شرکت توسعه مسکن ایران؛ علاوه بر نرم‌افزار مکاتبات 5، استفاده از زیرسیستم‌های فکس، ایمیل و ECE دیدگاه، ‌کاهش مصرف کاغذ و حذف روش‌های سنتی و دستی ارسال مکاتبات را به دنبال داشته است.
گفتنی است؛از این پس مدیران این مجموعه با بهره‌گیری از اپلیکیشن مکاتبات دیدگاه همراه، امکان دسترسی راحت به کارتابل روزانه خود و مشاهده نامه‌ها و پیگیری مکاتبات در هرجا و هر زمان را خواهند داشت که این امر، بهره‌وری سازمانی این شرکت را به دنبال دارد.

مطالب مرتبط

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات
روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات

پیدایش و توسعه تکنولوژ‌ی‌های مختلف اطلاعاتی و ارتباطی، باعث ایجاد تحولات عمیق و محسوسی در زندگی افراد از اقشار مختلف ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.