.در سال‌های اخیر سازمان‌های بیشتری به دنبال ساده‌سازی فرآیندهای کسب‌وکار و ایجاد مدل‌های کسب‌وکار مناسب و کارآمدتر و شکل‌گیری روند برتر مدیریت فرآیند بوده‌اند. درنتیجه اهمیت BPM بالا رفته است زیرا سازمان‌ها با استفاده از فناوری و روندهای ساده و همچنین ادامه‌ی رشد و گسترش، قصد دارند که از رقیبان خود جلوتر باشند. بنابراین ارزش BPM نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است.

روند برتر مدیریت فرآیند کسب‌وکار

پلتفرم‌های یکپارچه BPM برای سازمان‌ها در مسیری گام برمی‌دارد که به‌طور مستمر فرآیندهایی که در گذشته ناکارآمد بودند و مدیریت آن‌ها بسیار مشکل بود بهبود دهد. این امر با به‌کارگیری تکنولوژی‌های یکپارچه همراه با مدل‌سازی فرآیند بصری، پایش به هنگام، برنامه‌های کاربردی مبتنی بر وب و گزارش‌گیری مدیریتی، همه با یکدیگر در جهت بهبود سریع فرآیندها انجام می‌شود.

پیاده‌سازی BPM

در ادامه، ما ۴ روند برتر مدیریت فرآیند کسب‌وکار طی ۱۲ ماه آینده را پیش‌بینی می‌کنیم. در حالی که برخی از روندها جدید هستند، برخی دیگر قبلاً برجسته شده‌اند و اکنون به بلوغ رسیده‌اند. آیا می‌خواهید بدانید امسال چه روندهایی صنعت BPM را شکل می‌دهند؟

 1. هوش مصنوعی جریان اصلی را در پیش می‌گیرد

  هوش مصنوعی BPM را هوشمندتر می‌کند و به‌طور مداوم داده‌ها را ارزیابی می‌کند تا آینده را پیش‌بینی کند و بهبود داده‌های عملکرد را پیشنهاد دهد. امسال شاهد خواهیم بود که بیشتر فروشندگان BPM قابلیت‌های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را در سیستم عامل خود ایجاد می‌کنند تا از تجزیه و تحلیل، پیش‌بینی و رفتار کاربردی پیشگیرانه پشتیبانی کنند.

 2. تبلیغات اتوماتیک فرآیند رباتیک (RPA) از بین می‌رود

  چند سالی است که اتوماسیون فرآیند رباتیک به عنوان شکلی از اتوماسیون فرآیند اداری مبتنی بر مفهوم ربات‌های نرم‌افزاری یا کارمندان هوش مصنوعی وجود دارد.

این نرم‌افزار ربات‌ها برای انجام کارهای انسانی با تقلید از رفتار ما و همچنین انجام کارهای دستی با حجم بالا که شامل داده‌های ساخت‌یافته، ورود اطلاعات و … هستند، آموزش دیده‌اند. ربات‌ها روش‌های مستند را برای تکرار رفتار انسان مانند کپی کردن و یا پیدا کردن منابع داده دنبال می‌کنند. این فرآیندها که در یک اسکریپت یا نمودار جریان تعریف شده و توسط یک رویداد یا برنامه ایجاد می‌شوند، مبنی بر قوانین هستند. یعنی هیچ تصمیم انسانی یا تعاملی لازم نیست و بسیار قابل تنظیم هستند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

به نظر ما اتوماسیون فرآیند رباتیک جای BPM را نمی‌گیرد. با این حال، RPA مکمل BPM است زیرا می‌تواند کارهای تکراری را خودکار کند. درحالی که BPM در ابر مستقر شده است زیرا ادغام با سایر سیستم‌های پیش‌فرض ممکن است گاهی محدود شود. برای استقرارهای ابری، اگر نمی‌توانید به یک سیستم پیش‌فرض متصل شوید و نیاز به اشتراک اطلاعات بین سیستم‌ها وجود دارد. نرم‌افزار RPA می‌تواند برای ورود یا کپی داده‌ها در سیستم و خروج از سیستم، ربات ایجاد کند.

با این حال، اگر BPM به صورت پیش‌فرض مستقر شود، دیگر نیازی به RPA نخواهد بود زیرا BPMS مدرن شامل APIهایی است که شما را قادر می‌سازد به پایگاه داده و سایر سیستم‌های خود متصل شوید و با آن‌ها تبادل اطلاعات کنید. استفاده از API ممکن است به دانش فنی ویژه‌ای نیاز داشته باشد اما پس از تنظیم، داده‌ها به‌طور خودکار به برنامه‌های دیگر منتقل می‌شوند.

با وجود این چند سال گذشته فروشندگان BPMS شروع به ایجاد قابلیت‌های RPA در سیستم‌عامل‌های خود می‌کنند. پیش‌بینی ما این است که در سال آینده، سازمان‌ها و ادارات فناوری اطلاعات متوجه خواهند شد که RPA جایگزین BPM نمی‌شود بلکه آن را کامل می‌کند.

 1. تقاضا برای BPM بدون کد یا کم‌کد افزایش می‌یابد

  ما انتظار داریم انتقال به سیستم‌عامل‌های بدون کد یا کم‌کد در سال آینده ادامه یابد. زیرا سازمان‌های بیشتری به کاربران تجاری با تجربه کدگذاری کم یا بدون تجربه برای ساخت سریع برنامه‌های دیجیتال قدرت می‌بخشد. این سیستم‌عامل‌ها با استفاده از فرم‌سازها، ویژگی‌های کشیدن و رها کردن و یکپارچه‌سازی‌های از پیش ساخته شده برای ساخت سریع فرم‌های قالب‌بندی شده، گردش کار و قوانین کسب‌وکار که می‌توانند دوباره استفاده شوند جایگزین نیاز به برنامه‌نویس می‌شوند. برنامه‌های BPM بدون کد یا کم‌کد پیچیدگی را کم می‌کنند. و به شما این امکان را می‌دهند که در مقابل تغییر یک فضای رقابتی، چابک باشید.

 1. مدیریت پرونده به رشد خود ادامه می‌دهد

  بسیاری از راه‌حل‌های BPMS اکنون مدیریت پرونده را به عنوان یک ویژگی اصلی در برمی‌گیرند. ما انتظار داریم که این علاقه در سال آینده به اوج خود برسد. زیرا شرکت‌ها به دنبال راه‌حل‌هایی برای مدیریت چندین فرآیند هستند که ماهیتی غیرقابل پیش‌بینی دارند. نه بر اساس دستورالعمل تعیین شده برای نمودار فلو بلکه بسته به تصمیمات انسانی تغییر می‌کنند.

مدیریت پرونده

با مدیریت پرونده، بسیاری از گردش‌های فرعی مختلف را می‌توان در یک مورد ترکیب کرد. از این طریق یک جریان کار یکپارچه ایجاد می‌شود تا هر تعامل احتمالی با مشتری، کاربر و یا تأمین‌کننده را در بر بگیرد.

اشتراک گذاری :