رضا طاعتی – رییس واحد تولید نرم‌افزار موبایل از برگزاری دوره‌ کارآموزی برنامه‌نویسی دو سیستم عامل اندروید و iOS در چارگون با هدف جذب نیروی کار توانمند و مستعد خبر داد. 

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

رییس واحد تولید نرم‌افزار موبایل از برگزاری دوره‌ کارآموزی برنامه‌نویسی دو سیستم عامل اندروید و iOS با هدف جذب نیروی کار توانمند و فنی در چارگون خبر داد.
رضا طاعتی در گفت‌وگو با روابط عمومی چارگون گفت:‌ جذب و استخدام نیروی فنی، مستعد و ‌توانمند در یادگیری و رشد، مهمترین انگیزه ما برای طراحی و اجرای این دوره‌های کارآموزی بوده است.
وی ادامه داد: این ‌دوره‌ کارآموزی برای مدت سه ماه در 2 مرحله طراحی و برنامه‌ریزی شده است. مرحله اول آن یک ماه است و در انتهای این مرحله با کارآموزان مصاحبه‌ای صورت می‌گیرد که در صورت موفقیت در این مصاحبه به مرحله دوم راه پیدا می‌کنند. مرحله دوم در بازه زمانی 2 ماه برنامه‌‌ریزی شده است که در پایان این دوره و انجام مصاحبه،‌موضوع استخدام و جذب نیروی کار،‌مورد نظر است.
طاعتی تاکید کرد: فراخوان برگزاری این دوره کارآموزی در سایت‌های مختلف از جمله سایت‌های کاریابی منتشر شده و محدودیتی نداشته است. افراد پس از ارسال رزومه و بدون هیچ پیش شرطی در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند؛ چراکه این دوره‌ها صرفا برای کارآموزی و بدون تاکید بر هیچ توانایی فنی و خاصی، تدارک دیده شده‌اند.
به گفته رییس واحد تولید نرم‌افزار موبایل چارگون، برای برگزاری اولین دوره حدود 40 مصاحبه انجام شده که در پایان 30 نفر برای کارآموزی انتخاب شده‌اند. در این دوره، 7 نفر از کارآموزان در قالب2 تیم در برنامه‌نویسی iOS فعالیت دارند و 23 نفر دیگر نیز در قالب 5 تیم برای یادگیری برنامه نویسی اندورید، ابراز تمایل کرده‌اند.
وی ادامه داد: در مرحله اول، تمرکز بر روی زبان برنامه‌نویسی است که در اندروید با جاوا و در iOS، سوییفت است. 2 کتاب مرجع برای برنامه‌نویسی iOS و اندروید انتخاب شده که به کارآموزها داده می‌شود تا بخش‌های تعیین شده آن را مطالعه و تمرین کنند و در کلاس به صورت جمعی و با پرسش و پاسخ، ارائه دهند.
طاعتی اضافه کرد: بعد از پایان مرحله اول مصاحبه‌ای از کاراموزان گرفته می‌شود که افراد حداکثر 2 بار می‌توانند در این مصاحبه شرکت کنند. پیش‌بینی این است که مرحله دوم را با بیش از نیمی از شرکت کنندگان در مرحله اول آغاز می شود.
رییس واحد تولید نرم‌افزار موبایل چارگون تاکید کرد: مرحله دوم این کارآموزی به صورت عملی است و افراد به صورت پاره وقت و بین 10تا 20 ساعت در هفته در واحد موبایل چارگون به صورت تیمی و با تاکید بر کار گروهی، مشغول به کار می‌شوند. در این مرحله در کنار کتاب‌ها و منابع مطالعاتی، پروژه‌های اجرایی برای افراد تعیین می‌شود تا به صورت تیمی بر روی آن‌ها متمرکز شوند و آنها را به نتیجه برسانند.‌
به گفته طاعتی، پس از اتمام این مرحله افراد باز هم مصاحبه خواهند داشت و شرح وضعیت و ارزیابی کاری و تجربی او مورد نظر قرارد می‌گیرد که در صورت مناسب بودن نمرات ارزیابی در نهایت افراد برگزیده به مجموعه همکاران اضافه می‌شوند و همکاری حود را با چارگون آغاز می‌کنند .
طاعتی در باره انگیزه چارگون از برگزاری دوره‌های کارآموزی با تاکید بر آموزش داوطلبین گفت: جذب نیروی کار توانمند و فنی قطعا برای ما از اولویت زیادی برخوردار است اما در کنار این توانمندی به افرادی با انگیزه و پویا نیاز داریم؛ به همین دلیل تلاش می‌کنیم تا با برگزاری متفاوت دوره‌های کارآموزی،همزمان چندین ویژگی توانمندی فنی، انگیزه و قدرت یادگیری را در آنها بسنجیم.

اشتراک گذاری :