چالش پیاده‌روی چارگون از تاریخ ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ با هدف افزایش نشاط و ایجاد فضای صمیمی و انجام یک ورزش همگانی بین همکاران چارگون شروع شد. این چالش تا تاریخ ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ در قالب چند دوره مجزا ادامه داشت. در مجموع ۷ دوره که ۶ دوره‌ آن دو ماهه یعنی ۸ هفته بود، تعریف شده بود. یک دوره کوتاه دو هفته‌ای نیز در نوروز ۱۴۰۱ در برنامه قرار گرفت.

افراد شرکت‌کننده در چالش پیاده‌روی

در این چالش پیاده‌روی ما هیچ محدودیتی درباره اینکه شرکت‌کنندگان چه کسانی باشند نداشتیم. جامعه‌ هدف ما همکاران و مشتریان چارگون و خانواده‌های آن‌ها بودند. اما در ادامه این برنامه افرادی از دوستان چارگون و یا حتی کسانی که از طریق اپلیکیشن استراوا با ما آشنا شده بودند نیز به این حرکت جذاب پیوستند.

نحوه اجرای چالش پیاده‌روی در چارگون

ما اپلیکیشن استراوا را مبنای چالش‌مان قرار دادیم. این اپ طول مسیر (بر مبنای کیلومتر) و سرعتی که افراد می‌دویدند را ثبت می‌کرد. از طریق این اپ توانستیم عملکرد هر کسی در هر جای دنیا که در قالب این چالش پیاده‌روی می‌کرد را ثبت کنیم. در هر دوره هدف چالش ما یا تعداد کیلومتر یا سرعت یا ترکیب هر دو بود. در پایان هر دوره چالش افرادی بودند که به هدف دست پیدا می‌کردند و جزء برندگان چالش شناخته می‌شدند. اهدای جوایز و تقدیر از برندگان پایان‌بخش هر دوره از چالش بود.

معیارهای سنجش عملکرد در این چالش

چالش ما گاهی به صورت فردی بود یعنی فعالیت هر فرد رصد می‌شد. اما دو دوره از چالش پیاده‌روی را به صورت گروهی برگزار کردیم. به این صورت  که افراد در گروه‌های ۴ نفره باید در هفته به یک سقف پیاده‌روی می‌رسیدند. آنها باید این چالش را در گروه‌های ۴ نفره با هم جلو می‌بردند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

در بعضی از دوره‌هایی که برگزار شد، سرعت عامل مهم در سنجش عملکرد شرکت‌کنندگان بود. چالش در چند دوره  هم به این صورت برگزار شد. اما از آنجایی که توانایی افراد در پیمودن کیلومترها متفاوت است، ۳ گروه متفاوت در اپ استراوا تشکیل دادیم. افراد این انتخاب را داشتند که با توجه به توانایی خودشان در این گروه‌ها ثبت‌نام کنند. تعریف گروه‌های به این صورت بود که افراد می‌توانستند انتخاب کنند که در هفته ۷ کیلومتر یا ۱۵ کلیومتر و یا ۲۳ کیلومتر راه بروند.

در مجموع همه ما در این چالش پیاده‌روی حدود ۱۱۶ هزار کیلومتر راه رفتیم. ۴۹۶ نفر هم در دوره‌های مختلف این چالش شرکت کردند. برخی از شرکت‌کنندگان چارگونی بودند و افراد دیگر از خانواده‌ها و دوستان و مشتریان چارگون بودند.

 

اشتراک گذاری :