مدعوین هفتمین گردهمایی سالانه مشتریان چارگون در کارگاه آموزشی تکنولوژی AlwaysOn حضور یافته و با قابلیت‌های جدید دیدگاه براساس این مکانیزم آشنا می‌شوند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
تکنولوژی AlwaysOn در گردهمایی سالانه چارگون
تکنولوژی AlwaysOn در گردهمایی سالانه چارگون

شهباز توکلی-مدیر توسعه زیرساخت و محصول با اعلام این خبر به روابط عمومی چارگون گفت: Always On availability group مکانیزمی است که مایکروسافت درچند نسخه اخیر‌ِsql server آن را ارائه کرده و در هر نسخه نسبت به قبل، پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است.او ادامه داد: اهمیت آشنایی با این مکانیزم فنی به دلیل قابلیت‌های ویژه آن برای افزایش پایداری سرویس و امنیت اطلاعات است که برای بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و کوچک، ضرورتی انکارناپذیر است.
توکلی یادآورشد: با بهره‌‌گیری از مزیت‌های Always On availability group ارائه سرویس‌های اطلاعاتی بدون وقفه امکان‌پذیر خواهد بود به این صورت که اگر به هر طریقی سرور sql server اصلی از مدار خارج شد، بلافاصله و بدون ‌اینکه مدت زمان زیادی سازمان دچار اختلال شود، سرور جایگزین می‌تواند کار را ادامه دهد.
به گفته وی، با استفاده از این تکنولوژی تقسیم بار بین سرورهای مختلف درباره درخواست‌های فقط خواندنی و همچنین امکان انتقال اطلاعات و داده‌ها به نقطه‌های مختلف با پراکندگی جغرافیایی وجود دارد.
مدیر توسعه زیرساخت و محصول چارگون اضافه کرد: با توجه به اینکه این سرویس می‌تواند انتقال داده‌ها را بصورت Asynchronous انجام دهد انتقال داده‌ها می‌تواند به تدریج به نقاط مختلف صورت پذیرد. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که در حوادثی مانند آتش‌سوزی،‌زلزله و … و در صورت از بین رفتن فیزیکی سرورها و بک‌آپ‌ها سروری که در موقعیت مکانی متفاوتی قرار گرفته است می‌تواند تا مهیا شدن مجدد شرایط سرور اصلی در مدار قرار گیرد.
توکلی، درباره دلایل انتخاب این موضوع برای کارگاه آموزشی در هفتمین گردهمایی سالانه چارگون خاطرنشان کرد: مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه از یک سال و نیم پیش با مکانیزم Always On availability group هم‌خوان شده و در معماری جدید آن از سایر قابلیت‌های‌ Clustering ‌این سرویس فوق العاده‌ مایکروسافت استفاده می‌کنیم. به همین دلیل همواره به سازمان‌های بزرگی که بهhigh availability و امنیت بالای اطلاعات خود حساسند، توصیه می‌کنیم که به سراغ این امکان فوق‌العاده بروند.
وی تاکید کرد: از آنجا که در چارگون همواره مجهز شدن به مکانیزم‌ Always On availability group را به مشتریانمان پیشنهاد می‌دهیم، معتقدیم باید آنها را در دستیابی به دانش مورد نیاز این مبحث و آشنایی با مزیت‌ها و کارکردهای آن نیز همراهی کنیم؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم در کارگاه آموزشی گردهمایی سالانه چارگون این موضوع را با حضور یک مدرس نام‌آشنا و با تجربه برگزار کنیم.
وی مهندس پرویز آقاصادقی را مدرس کارگاه آموزشی Always On availability group معرفی کرد و گفت: او دارای مدرک کارشناسی ارشد فرآیند است و بیش از 30 سال در حوزه‌های مختلف برنامه‌نویسی، طراحی سیستم و مدیریت IT تجربه دارد. او همواره بعد از وقت اداری به شکل مستمر به تدریس دوره‌های مختلف برنامه‌نویسی و بانک‌های اطلاعاتی مشغول است و از سال 1377 تا کنونSQL Server و Visual Studio را به صورت حرفه‌ای تدریس می‌کند.
گفتنی است: هفتمین گردهمایی سالانه چارگون روز دوم دیماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی میلاد برگزارخواهد شد.

اشتراک گذاری :