شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی» برگزار کرد.

این سمینار در دو بخش تئوری و کارگاهی در روز 14 اردیبهشت از ساعت 9 تا 17 در سالن همایش‌های دکتر بهشتی دانشگاه قم برگزار شد.

ایجاد پل ارتباطیِ جدید میان جامعه دانشگاهی و دانشجویان کشور با شرکت چارگون و آموزش مبانی عملی کسب و کار به آنان و همچنین تعامل بیشتر با دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور، از اهداف اصلی چارگون از برگزاری این سمینار بود که خوشبختانه با همکاری و همراهی دانشگاه قم اولین گام در تحقق این اهداف برداشته شد.

در بخش اول سمینار، آقای مهندس آیدین توکل، معاون محصول چارگون، به معرفی مختصری از شرکت چارگون و فعالیت‌های آن پرداخته و اهداف کلی برگزاری این سمینار را عنوان کردند. ایشان با تشکر از همراهی دانشگاه قم، برگزاری سمینارهایی این چنینی برای دانشجویان را ادای دین چارگون به جامعه علمی کشور عنوان کرد. سپس آقای مهندس ساسان نیکوکار، مدیر اجراییِ محصول چارگون، که به عنوان سخنران در این سمینار شرکت داشتند به بررسی نقش مدیریت پروژه و کار تیمی پرداخته و با تاکید بر لزوم رعایت اصول کار تیمی، آسیب‌ها و مشکلات آن را معرفی نمودند. رئوس مطالبی که توسط آقای نیکوکار به آن پرداخته شد عبارتند از:

  • پروژه چیست؟
  • مدیریت پروژه چیست و چرا به آن نیازمندیم؟
  • مدیر پروژه کیست و دارای کدام خصوصیات می‌باشد؟
  • تیم مدیریت پروژه
  • شناخت ذینفعان و نیازهای آنان، مسئله این است!
  • انواع سازمان در اجرای پروژه‌ها
  • حوزه‌های دانش در مدیریت پروژه
  • چگونه یک پروژه را نابود کنیم؟
  • چرا برخی پروژه‌ها از همان شروع محکوم به شکست می‌باشند؟

 برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

در پایان بخش اول، شرکت کنندگان و مهمانان سوالات خود را پیرامون مدیریت پروژه و مباحث مطروحه در سمینار به شکل کتبی مطرح کردند تا چارگون در اسرع وقت پاسخ‌ها را با استفاده از آدرس الکترونیک، برایشان ارسال کند. لازم به ذکر است، شرکت‌ کنندگان در این سمینار متشکل از دانشجویان آی‌تی و نرم‌افزار دانشگاه قم و گروهی از مشتریان محترم شرکت چارگون بودند.
بخش دوم و کارگاهی سمینار نیز با هماهنگی مدیر گروه آی‌تی دانشگاه قم، آقای مهندس هانی، از ساعت 14:30 شروع شده و تا ساعت 17:30 ادامه داشت. در این کارگاه گروهی از دانشجویان کار‌شناسی ارشد شرکت کننده در بخش اول سمینار به همراه تعدادی از مشتریان چارگون، حضور داشتند. هدف این کارگاه آشنا کردن شرکت‌کنندگان با چالش‌ها و راهکارهای مدیریت کار تیمی بود که با استقبال شرکت کنندگان روبرو شد.

شرکت کنندگان در کارگاه ابتدا به گروه‌های ۵ و ۶ نفره تقسیم شدند، پس از تبیین اهداف کارگاه و تعیین مدیر پروژه برای هر یک از گروه‌ها، از آنها خواسته شد، ماکت مجتمعی را با امکانات رفاهی مشخص و در زمانی محدود طراحی کرده و بسازند. گروه‌های شرکت کننده، در یک پروسه دو ساعته با تمرین پلنینگ و اجرای پروژه و با استفاده از مطالبی که در بخش اول سمینار آموخته بودند، با نظارت معاونان کارگاه و آقای نیکوکار پروژه را آغاز کردند. معاونان که چهار تن از پرسنل چارگون بودند، با سرپرستیِ آقایان نیکوکار و توکل، به امتیاز دهی به گروه‌ها پرداختند.

 برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

بعد از پایان برنامه زمانی انجام پروژه و اتمام کار، مدیران پروژه گروه‌ها به بیان تجربیات کسب شده و چالش‌ها و نکات مثبت گروه خود پرداختند و راهکار‌ها و برنامه‌های خود را شرح دادند. آقای نیکوکار هم با آنالیز کار تک تک گروه‌ها و بیان نواقص و معایب و توانمندی‌های هر گروه، از گروه‌ها و زحماتی که در انجام پروژه و ساخت ماکت کشیدند تشکر کرد. سپس یک گروه به عنوان برنده اعلام شد و از دو گروه دیگر به دلیل به کارگیری خلاقیت در کار و رعایت حداکثری فاکتورهای مدیریت پروژه تقدیر به عمل آمد.

سمینارِ مدیریت پروژه با اهدای جوایز گروه برنده، و تقدیر و تشکر معاون محصول چارگون از مسئولان دانشگاه قم و گرفتن عکس یادگاری گروهی پایان یافت.

اشتراک گذاری :