پرش به محتوای اصلی

۴ راه که BPM و BPMS تجربه مشتری را بهبود می‌بخشد

بهبود تجربه مشتری

تردیدی نیست که موفق‌ترین مشاغل بهترین تجربه مشتری را ارائه می‌دهند. BPM استراتژی قدرتمند برای سازمان‌ها در جهت تأمین رضایت مشتری در یک بازار رقابتی است. به‌طور سنتی در مدیریت فرآیند کسب‌وکار (BPM) نظم و انضباطی در نظر گرفته می‌شود که هدف آن بهبود فرآیندهای کسب‌وکار است.

 

بهبود تجربه مشتری
بهبود تجربه مشتری

خلق ارزش برای مشتریان

سازمان‌ها باید بتوانند تغییر نیازمندی‌ها و خواسته‌ها و ترجیحات مشتری را تشخیص دهند و نسبت به این تغییرات واکنش مناسب و سریع نشان دهند. سازمان‌ها می‌توانند فرآیندها را بهبود بخشند تا نیازهای مشتری را بهتر برآورده سازند. این روند تأثیر مستقیمی بر شاخص‌هایی مانند رضایت، وفاداری و حفظ مشتری دارد. علاوه بر این اصلاح فرآیندهای کسب‌وکار به گونه‌ای که پاسخگوی نیاز مشتریان باشد اغلب منجر به بهره‌وری و کارایی بهتر می‌شود.

از ابزارهای BPM استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که فرآیندها بدون مشکل کار می‌کند و بهبود فرآیند در سازمان ایجاد می‌شود. با این حال به ندرت BPM به عنوان راهی برای بهبود تجربه مشتری در نظر گرفته شده است.

در مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار ارائه خلق ارزش برای مشتریان اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا تمرکز اصلی در هر کسب‌وکار بر روی مشتریان است. درواقع عملکرد هر کسب‌وکار به موفقیت در حفظ و نگه‌داری مشتریان برای طولانی‌مدت بستگی دارد. بنابراین باید به انتظارات مشتریان توجه ویژه شود.

 

خلق ارزش برای مشریان
خلق ارزش برای مشریان

 

سازمان‌هایی که از BPM و BPMS استفاده می‌کنند با استقرار انواع مفاهیم، روش‌ها، ابزارها و … نسبت به سازمان‌هایی که از این مفاهیم و ابزار استفاده نمی‌کنند، ارزش بیشتری در روابط خود با مشتری خلق می‌کنند. این سازمان‌ها تلاش می‌کنند تا مشتریان خود را حفظ کنند.

۴ راه برای بهبود تجربه مشتری با BPM و نرم‌افزار BPMS

  1. جدول زمانی محصول، کیفیت خدمات و تحول بهبودیافته: BPM با در نظر گرفتن روند کار از نظر مشتری، کیفیت کلی را بهبود می‌بخشد. به همین ترتیب BPM هنگام بحث در مورد بهبود روند، نیازهای مشتری را در اولویت قرار می‌دهد.
  2. افزایش شخصی‌سازی: چارچوب‌های سازمانی سنتی افراد را به بخش‌های مختلف تقسیم می‌کند. جدا از نقاط ضعف احتمالی که این بخش ممکن است در عملیات کسب‌وکار داشته باشد، در نظر گرفتن سازمانی متشکل از ادارات به جای افراد، تجربه مشتری را از بین می‌برد. BPM به متحد کردن نقاط تماس مشتری کمک می‌کند که منجر به نوعی شخصی‌سازی و افزایش رضایت مشتری می‌شود.
  3. تصمیم‌گیری مشتری‌محور: در حالی که بسیاری از سازمان‌ها تصمیمات خود را صرفاً با توجه به تأثیر آن بر روی میزان فروش می‌گیرند، BPM توجه را به افراد متشکل از سازمان برمی‌گرداند. این رویکرد اجازه می‌دهد تا یک شرکت تأثیر یک تصمیم خاص را از دید مشتری متصور شود که تصویر کاملی از عواقب انتخاب را ارائه می‌دهد تا آن‌چه ملاحظات مالی به تنهایی می‌تواند ارائه دهد.
  4. هزینه پایین عملیات: BPM و نرم افزار BPMS با ساده‌سازی فرآیندها در سازمان، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد تا بتوان آن‌ها را به راحتی درک و مدیریت کرد و همچنین می‌تواند خطرات و ضایعات را کاهش دهد. این پس‌اندازها می‌تواند به صورت کاهش قیمت به مشتریان منتقل شود.

بدون شک امروزه کسب رضایت مشتری جایگاهی مهم و حیاتی در اهداف سازمان داشته و مدیران ارشد به خوبی می‌دانند موفقیت آن‌ها در راه رسیدن به اهداف سازمان در گرو جلب رضایت مشتریان است و سازمان‌ها تعالی خود را در خلق ارزش‌های مطلوب مشتری می‌دانند.

 

 

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

مقاله‌های مرتبط:

هفت پرسشی که هر تحلیلگر کسب و کار در مورد مدلسازی BPMN می‌پرسد؟

نرم افزار BPMS چگونه به کاهش هزینه‌های سازمان کمک می‌کند؟

چرا آموزش مدل سازی فرآیند با استفاده از BPMN مهم است؟

چگونه BPM و BPMS می‌تواند مدیریت کارکنان را بهبود بخشد؟

قدرت مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار و نرم‌افزار BPMS دیدگاه

مدیریت فرآیند کسب‌وکار (BPM) و مشارکت کارمندان سازمان

 

 

درخواست دموی نرم افزار BPMS دیدگاه

فرم درخواست دموی نرم‌افزارهای دیدگاه
فرم درخواست دموی نرم‌افزارهای دیدگاه

مطالب مرتبط

مشتریان چارگون گردهم جمع می‌شوند
مشتریان چارگون گردهم جمع می‌شوند

چهارمین گردهمایی سالانه چارگون یکم آذرماه در هتل المپیک برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی شرکت چارگون در بخش نخست ... ادامه مطلب »

شروع پربار چارگون در سال جدید
شروع پربار چارگون در سال جدید

تیم فروش شرکت چارگون روزهای نخست سال ۹۴ را با تعریف پروژ‌ه‌های مختلفی در سازما‌ن‌ها، نهاد‌ها و شرکت‌های دولتی و ... ادامه مطلب »

تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو در فهرست مشتریان چارگون
تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو در فهرست مشتریان چارگون

تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو با خرید نرم‌افزار BPMS در جمع مشریان چارگون قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی چارگون، ... ادامه مطلب »

سازمان‌های مشتری چارگون
اختتام بیش از ۲۰ پروژه متنوع در سازمان‌های مشتری چارگون

تیم استقرار چارگون بیش از 20 پروژه متنوع را در سازمان‌ها و شرکت‌های مشتری خود به اتمام رساند. به گزارش روابط عمومی ... ادامه مطلب »

شرکت توزیع نیروی برق
عملیاتی‌سازی نرم‌افزار دیدگاه همراه در شرکت توزیع برق یزد

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با خرید لیسانس و ارائه خدمات نصب و عملیاتی‌سازی نرم‌افزار دیدگاه همراه دامنه همکاری ... ادامه مطلب »

اتوماسیون اداری چارگون در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین استقرار می‌یابد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین با خرید لیسانس و ارائه خدمات نصب، آموزش و عملیاتی‌سازی نرم افزارهای حوزه اتوماسیون اداری ... ادامه مطلب »

پنجمین گردهمایی سالانه چارگون برگزار می‌شود
پنجمین گردهمایی سالانه چارگون برگزار می‌شود

پنجمین گردهمایی سالانه شرکت چارگون با عنوان گفتمان سازمانی، 5 دی ماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود. به ... ادامه مطلب »

مجموعه نرم‌افزارهای دیدگاه در تبریز
استقرار نرم‌افزار حقوق و دستمزد دیدگاه در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز با خرید لیسانس و ارائه خدمات نصب، آموزش و عملیاتی‌سازی نرم‌افزارهای راهکار ... ادامه مطلب »

تکمیل نرم‌افزارهای منابع انسانی دیدگاه در شرکت صنایع نفت OICO
تکمیل نرم‌افزارهای منابع انسانی دیدگاه در شرکت صنایع نفت OICO

شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت OICO با خرید لیسانس و ارائه خدمات نصب، آموزش و عملیاتی‌سازی نرم‌افزارهای مجموعه دیدگاه ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.