پرش به محتوای اصلی

چگونه BPM و BPMS می‌تواند مدیریت کارکنان را بهبود بخشد؟

چگونه BPM و BPMS می‌تواند مدیریت کارکنان را بهبود ببخشد؟

سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار (BPMS) مناسب، این توانایی را دارد که بهره‌وری فرایندهای داخلی و کارایی کارکنان سازمان را بهبود ببخشد. بررسی‌ها نشان می‎‌دهدکه کارمندان فعال در پروژه مدیریت فرآیند کسب‌و‌کار، کارمندان بهتری هستند. طبق گزارش The Board، کارمندان فعال در چرخه مدیریت فرآیند کسب و کار 20- 28 درصد عملکرد بهتری نسبت به کارمندانی دارند که در این پیاده‌سازی مدیریت فرآیند شرکت نکرده‌اند.

چرخه مدیریت فرایند

نرم‌افزار BPMS

نرم‌افزار BPMS مناسب این توانایی را دارد که عملکرد کارمندان را تغییر دهد. به مشارکت کارکنان و ارائه نتایج بهتر کمک کند. اجرای مناسب BPM باعث انقلابی در سازمان‌ها می‌شود. در این مطلب به چگونگی تأثیر BPM بر تعامل کارکنان و افزایش کارایی سازمانی پرداخته می‌شود.

فرآیندهای تجاری را به عنوان عناصر سازنده سازمان خود در نظر بگیرید. این فرآیندهای بنیادی برای ایجاد گردش کار گرد هم می‌آیند. بدون بررسی، این گردش کارها می‌توانند عملکردی مناسب داشته باشند، اما تقریباً فعالیت‌ها و شرایطی وجود دارد که می‌توان آنها را بهبود بخشید.

مدیریت فرآیند کسب و کار، شامل نگه داشتن اطلاعات مهم از موارد ضروری تا “جزئیات” است و می‌تواند بین ذینفعان هماهنگی ایجاد کند تا تیم شما بهترین خروجی را داشته باشد.

از آنجا که BPM خود را تقریباً با هر آنچه در یک سازمان می‌گذرد درگیر می‌کند. مدیریت آن بدون ابزارهای مناسب دشوار است. عصر فناوری فرصت‌های بسیار مهیجی را برای کسانی که فرآیندها را مدیریت می‌کنند ایجاد کرده است. از آنجا که همه چیز به صورت عینی قابل ردیابی است، افرادی که کنترل BPM را دارند قدرت و بینشی بی‌سابقه در مورد چگونگی واقعی کار کردن دارند.

با BPMS ایده‌آل می‌توانید اولویت‌های عملیاتی را استاندارد، متمرکز و خودکار کنید. شما همچنین می‌توانید در مورد قوانین و منطق و اندازه‌گیری عوامل مختلف (مانند الگوریتم) بهترین تصمیمات را بگیرید. این یک روش کلان برای اولویت‌بندی و بهبود تصمیم‌گیری است که با محدود کردن گزینه‌ها برای شناسایی آنچه واقعاً مهم است، تعیین می‌شود.

 

افزایش بهره‌وری کارکنان
افزایش بهره‌وری کارکنان

 

BPM برای مدیریت بهتر کارکنان

با توجه به اینکه کارمندان منبع اصلی اکثر شرکت‌ها هستند، مهم است که درک کنیم چگونه روی آوردن به فناوری BPM می‌تواند انقلابی در شیوه‌های مدیریت کارمندان ایجاد کند.

  • به شما قدرت پیش‌بینی در خصوص اجرای فرآیندها می‌دهد. مشخص می‌کند موفقیت از کجا ناشی می‌شود و چه چیزی ارزش وقت، تلاش یا هزینه را ندارد.
  • شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) لازم که برای دستیابی به آنها باید تلاش کرد را مشخص می‌کند.
  • روندها را ساده می‌کند، میزان کار را متعادل می‌کند و بهره‌وری را به حداکثر می‌رساند.
  • هزینه‌های سازمان و به‌طور خاص هزینه‌های منابع انسانی را کاهش می‌دهد. شرایط آموزش کارکنان را آسان‌تر و استانداردتر می‌کند و در صورت انجام کارها با کارایی بیشتر، نیازی به جایگزینی کارمندان در حال خروج از سازمان نیست.
  • هزینه‌های مدیریت کارمندان را کاهش می‌دهد.
  • فرآیندهای مرتبط با منابع انسانی (HR) از جمله رویکردهای آموزشی، مدیریت سوابق و استخدام را استاندارد می‌کند.

 

مدیریت بهتر کارکنان
مدیریت بهتر کارکنان

چگونه کارمندان از BPM سود می‌برند؟

شفافیت موجود در فناوری BPM (همه به داده‌های عینی یکسان دسترسی دارند) به کارمندان کمک می‌کند تا دلیل تصمیم‌گیری را بهتر و نقش آن‌ها را در موفقیت یک سازمان درک کنند.

 

مدیریت کارکنان
مدیریت کارکنان

 

همچنین کارمندان با ابزارهایی که در اختیار دارند احساس قدرت بیشتری می‌کنند. ارائه توانایی برای کارکنان برای نظارت بر عملکرد، به آن‌ها امکان می‌دهد انتظارات را درک کنند. با استفاده از ابزار مناسب آن‌ها متوجه می‌شوند که چگونه با دیگران مقایسه می‌شوند و اهداف آگاهانه‌ای را برای بهبود تعیین می‌کنند تا توسعه حرفه‌ای داشته باشند. کارکنانی که برای پیش‌بینی حجم کاری و موارد آینده به BPMS مراجعه می‌کنند می‌توانند برنامه‌های کاری خود را با درجه کارآیی بیشتری برنامه‌ریزی و تکمیل کنند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

علاوه بر این، فرایندهای خودکار می‌تواند دغدغه کاری انسان را کاهش دهد و به کارمندان شما اجازه دهد روی کارهای مهم و ارزشمند تمرکز کنند.

رویکرد صحیح برای تلفیق فناوری و BPM منجر به کارمندانی می‌شود که از اطلاعات بیشتر و تجهیزات بیشتر برای پیشرفت و سرمایه‌گذاری در اهداف و نتایج برخوردار هستند.

 

 

مقاله‌های مرتبط با مدیریت فرآیند کسب و کار:

هفت پرسشی که هر تحلیلگر کسب و کار در مورد مدلسازی BPMN می‌پرسد؟

نرم افزار BPMS چگونه به کاهش هزینه‌های سازمان کمک می‌کند؟

چرا آموزش مدل سازی فرآیند با استفاده از BPMN مهم است؟

نمودار RACI در مدیریت فرآیندهای کسب و کار

BPMS و اتوماسیون فرآیند های دیجیتال

مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM)

بهبود فرآیند چیست؟

 

درخواست دموی نرم افزار BPMS دیدگاه

فرم درخواست دموی نرم‌افزارهای دیدگاه
فرم درخواست دموی نرم‌افزارهای دیدگاه

مطالب مرتبط

مشتریان چارگون گردهم جمع می‌شوند
مشتریان چارگون گردهم جمع می‌شوند

چهارمین گردهمایی سالانه چارگون یکم آذرماه در هتل المپیک برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی شرکت چارگون در بخش نخست ... ادامه مطلب »

شروع پربار چارگون در سال جدید
شروع پربار چارگون در سال جدید

تیم فروش شرکت چارگون روزهای نخست سال ۹۴ را با تعریف پروژ‌ه‌های مختلفی در سازما‌ن‌ها، نهاد‌ها و شرکت‌های دولتی و ... ادامه مطلب »

تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو در فهرست مشتریان چارگون
تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو در فهرست مشتریان چارگون

تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو با خرید نرم‌افزار BPMS در جمع مشریان چارگون قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی چارگون، ... ادامه مطلب »

سازمان‌های مشتری چارگون
اختتام بیش از ۲۰ پروژه متنوع در سازمان‌های مشتری چارگون

تیم استقرار چارگون بیش از 20 پروژه متنوع را در سازمان‌ها و شرکت‌های مشتری خود به اتمام رساند. به گزارش روابط عمومی ... ادامه مطلب »

شرکت توزیع نیروی برق
عملیاتی‌سازی نرم‌افزار دیدگاه همراه در شرکت توزیع برق یزد

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با خرید لیسانس و ارائه خدمات نصب و عملیاتی‌سازی نرم‌افزار دیدگاه همراه دامنه همکاری ... ادامه مطلب »

اتوماسیون اداری چارگون در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین استقرار می‌یابد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین با خرید لیسانس و ارائه خدمات نصب، آموزش و عملیاتی‌سازی نرم افزارهای حوزه اتوماسیون اداری ... ادامه مطلب »

پنجمین گردهمایی سالانه چارگون برگزار می‌شود
پنجمین گردهمایی سالانه چارگون برگزار می‌شود

پنجمین گردهمایی سالانه شرکت چارگون با عنوان گفتمان سازمانی، 5 دی ماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود. به ... ادامه مطلب »

مجموعه نرم‌افزارهای دیدگاه در تبریز
استقرار نرم‌افزار حقوق و دستمزد دیدگاه در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز با خرید لیسانس و ارائه خدمات نصب، آموزش و عملیاتی‌سازی نرم‌افزارهای راهکار ... ادامه مطلب »

تکمیل نرم‌افزارهای منابع انسانی دیدگاه در شرکت صنایع نفت OICO
تکمیل نرم‌افزارهای منابع انسانی دیدگاه در شرکت صنایع نفت OICO

شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت OICO با خرید لیسانس و ارائه خدمات نصب، آموزش و عملیاتی‌سازی نرم‌افزارهای مجموعه دیدگاه ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.